Autor: Vlado Mišković, 22. 4. 2012.

U organizaciji Saveza defektologa Hrvatske od 12.do 14. travnja 2012.godine u Varaždinu je održan 9. Kongres s međunarodnim sudjelovanjem.  pokrovitelj Kongresa je Ministarstvo socijalne politike i mladih Republike Hrvatske.

Tema skupa bila je KVALITETA I STANDARDI USLUGA EDUKACIJSKIH REHABILITATORA.

Iz Centra skupu su nazočile defektologinje Majda Vuković i Klaudija Ćurković te ravnateljica Edit Lemal. Majda Vuković i Klaudija Ćurković sudjelovale su s radom Primjena ritmičkih glazbala u radu s djecom s posebnim potrebama.

Kongres je svečano otvorila predsjednica Saveza Vesna Đurek,nakon čega su uslijedila plenarna predavanja i prezentacuije radova. U raspravama su potaknuta pitanja zaštite edukacijsko rehabilitacijske struke, polaganja stručnih ispita, rada, načina organiziranja i provođenja stručnih timova i ostala problematika.