Autor: Edit Lemal, 3. 5. 2012.

Nakon što je naš projekt " Istražujemo da bi se bolje upoznali - otkrivamo, brojimo, mjerimo, istražujemo " prošao na natječaju Zaklade " Slagalica " , svi smo se ozbiljno prihvatili posla.

Dobivena sredstva utrošili smo za nabavku opreme za naše kabinete matematike i prirode i društva te krenuli izvoditi prvu projektnu aktivnost :             " UPOZNAVANJE EKO SUSTAVA - ŠUMA ".

Izabrana lokacija bila nam je šumica u Tvrđavici a sudionici brojni i raspoloženi za istraživanje :

djeca Dječjeg vrtića " Pčelica " : Katia, Ema-Ana, Petar, Ema i Manon

učenici naše škole : Drago Hamaš, Fabijan Sučić, Tin Barbarić, Marija Pleša, Matej Ribičić i Marin Peršić , teta Višnja i učiteljica Ljiljana.

Vratili smo sa vrijednim prikupljenim materijalima : lišćem, cvijećem, korom drveta, bubama, kukcima i glistama. Izmjerili smo starost i veličinu debla, puno toga otkrili i naučili.