Autor: Edit Lemal, 4. 5. 2012.

Mjesto radnje bili su Križevci, vrijeme radnje 28. travnja 2012. godine a povod : dodjela nagrada za književne i literarne radove pristigle na natječaj.

Na natječaj su pristigla 332 književna te 256 likovnih radova. Naš je Centar sudjelovao na likovnom natječaju na koji je učiteljica likovne kulture Zorica Đuranić, poslala četiri rada. Stručno ocjenjivačko povjerenstvo izabralo je 18 od 256 prijavljenih radova a među njima su bili radovi dvojice naših učenika.

Rad Adrijana Minkoša, učenika 6.a razreda " Jaslice - Rođenje " dobio je nagradu Udruge za promicanje znamenitih Križevčana " Dr. Stjepan Kranjčić " , a rad Filipa Dobrića , učenika 8. razreda " Isus na križu " ušao je u zbornik pod nazivom " Odrasla jutra " .

Najuspješniji likovni radovi bili su izloženi u koncertnoj dvorani Glazbene škole Alberta Štrige , pod nazivom " Obitelj na okupu ". U prekrasnom programu sudjelovali su brojni umjetnici, profesori i docenti .

Na kraju ovog 1. susreta hrvatskog dječjeg duhovnog stvaralaštva " Stjepan Kranjčić " razgledali smo grad i krenuli kući puni lijepih dojmova.