27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9

Državno prvenstvo učenika s intelektualnim teškoćama u razvoju
Autor: Edit Lemal, 9. 5. 2012.

U Poreču je od 4.-6. svibnja održano Državno prvenstvo djece s intelektualnim teškoćama u razvoju.

Na natjecanju koje se održava već četvrtu godinu za redom nastupili su učenici i učenice iz 29 osnovnih škola i Centara za odgoj i obrazovanje iz cijele Hrvatske.

Učenici s intelektualnim teškoćama u razvoju natjecali su se u dvije discipline : atletici i plivanju.

Atletska natjecanja održavala su se u Poreču uz puno sunca, natjecateljskog duha i bodrenja.

U konkurenciji od 24 natjecatelja naši atletičari Nikolina Opuvačić i Luka Kovačević osvojili su brončane medalje u trčanju na 100 m. Adrijan Minkoš zauzeo je trinaesto a Jurica Kusturić četrnaesto mjesto.

U skoku u dalj s mjesta Luka Kovačević osvojio je četvrto, Jurica Kusturić deseto a Adrijan Minkoš četrnaesto mjesto od ukupno 25 natjecatelja.

U plivačkom dijelu prvenstva nastupilo je 47 učenika . Natjecanja su se održavala na bazenu Kantrida u Rijeci i tu smo bili uspješni osvajači medalja: Dragana Mišković osvojila je zlatne medalje na 25 m slobodno i 25 m prsno ; Filip Nelović osvojio je srebrnu medalju na 25 m prsno i peto mjesto na 25 m slobodno.