Autor: Ljiljana Karanović, 28. 6. 2012.

22. lipnja 2012. Centar za odgoj i obrazovanje "Ivan Štark" obišao je međunarodni žiri u svrhu prosudbe za kandidaturu za nagradu dr." Lucija Čikeš".

Međunarodni žiri čini 12 osoba iz 12 europskih zemalja. Kao svim našim gostima, radovali smo se i njihovom dolasku. Poslije prijepodnevnog razgledavanja i obilaska grada Osijeka, koji je također nominiran u okviru natječaja za Zlatni cvijet Europe, goste smo u 12.30 sati dočekali špalirom pozdravljajući ih mašući zastavicama Europske unije i Hrvatske koje smo sami izradili. Na ulasku u školu učenici su se predstavili folklorom - spletom kola Slavonije i Baranje.

U atriju škole  pjevački zbor škole pozdravio je goste Odom radosti a nakon toga je ravnateljica Edit  Lemal kroz prezentaciju predstavila rad našeg Centra.

Žiri je tada krenuo u obilazak škole i zanimljivih radionica koje su se održavale u učionicama. U likovnoj su radionici oslikavane svilene marame s motivom glagoljice, u učionici tehničke kulture održavala se keramičarska radionica u kojoj su učenici na lončarskom kolu izrađivali vrčeve i broševe, u etno kutku su vezilje izrađivale vez za pregače.Gosti su obišli kreativnu radionicu u kojoj se izrađivala slavonska kuća od gužvica, lutkarsku gdje su se izrađivale lutke i dekoracije za scenografiju.  Vidjeli su ritmičku radionicu, radionicu radnog osposobljavanja gdje su se izrađivale svijeće i privjesci za ključeve s motivom glagoljice, radionicu poludnevnog boravka odraslih korisnika u kojoj se izrađuju didaktičke igračke i metalni proizvodi za četke. Gosti su potom izašli na školsko dvorište na kojem je prikazana vježba tradicionalnog Aikida. Razgledali su vanjski teren i postavljena igrala, a bubnjari su im prikazali svoj rad koji provode u okviru terapijskog bubnjanja.

Na rastanku smo pozdravili goste i uručili im poklon za uspomenu na ovaj dan.

Vjerujemo da smo ih se dojmili i da smo još jednom pokazali koliko smo vrijedni, raznovrsni  i kreativni. Rezultate ocjenjivačkog žirija očekujemo u rujnu.