Autor: Katarina Antolašić, 4. 6. 2014.

1. i 4. razred te gosti iz Mađarske (3. i 4. razredi te dva učitelja), u sklopu škole u prirodi, bili su na sljedećim destinacijama:

1. dan razgledali su brodom Kopački rit, a zatim su obišli poznati dvorac u Tikvešu.

2. dan krenuli su u Vukovar, točnije u dvorac Eltz, gdje su bili upoznati s cijelom poviješću grada Vukovara. Nakon toga, posjetili su Osnovnu školu Josipa Matoša te  park-šumu Adica.

3. dan upoznali su goste s našim Centrom i Prosvjetno-kulturnim centrom Mađara te im je učiteljica Miona pokazala kako izgleda recikliranje papira.

4. dan obišli su Jankovac gdje su se popeli planinskom stazom.

5. dan posjetili su Karanac, točnije „Ulicu zaboravljena vremena“ i Batinu te su tamo pogledali razne spomenike, a s vidikovca vidjeli Batinu. Na kraju su otišli u restoran Kormoran.

6. dan naši su se učenici razveselili  zoološkom vrtu te su se, uz ručak na kraju, oprostili od Mađara.