Autor: Katarina Antolašić, 24. 9. 2014.

U organizaciji Športske zajednice Bjelovarsko-bilogorske županije, Saveza školskih športskih društava i Športske zajednice grada Daruvara, a pod pokroviteljstvom Bjelovarsko-bilogorske županije i Grada Daruvara, organiziran je „33. KROS GRADA DARUVARA“, 19. rujna 2014. godine, s početkom u 13.00 sati.

Učenici našeg Centra (Borna Brezovac, Borna Halapir, Franjo Opuvačić, Klaudio Opuvačić, Stjepan Ručević i Boris Škrbec) prijavljeni su za sudjelovanja na Krosu. U pratnji naših učenika bila je učiteljica tjelesno-zdravstvene kulture Jasna Ižaković i ravnateljica Edit Lemal.

Nakon svečanog otvaranja uz zvuke himne i pozdravni program mažoretkinja, započele su utrke na 60, 200  400 m, za djecu iz predškolskih ustanova, učenika s poteškoćama u razvoju i učenike redovitih osnovnih škola.

Svi naši učenici trčali su na 60 m. Klaudio Opuvačić, učenik 7. razreda osvojio je srebrnu medalju, a Boris Škrbec, učenik 6. razreda brončanu medalju. Ostali učenici trčali su prema svojim mogućnostima i svi su završili utrku.

Budući da smo u toj disciplini osvojili dvije medalje, proglašeni smo najuspješnijom ekipom u njoj, te za Centar „Ivan Štark“ osvojili  pehar.