Autor: Katarina Antolašić, 6. 10. 2014.

Povodom Dječjeg tjedna naši su novinari napisali nekoliko poruku koje žele poručiti roditeljima:

Dragi roditelji, molim vas da ne tučete svoju djecu. Ne derite se na svoju djecu te im ne zabranjujte različite aktivnosti. Brinite se za njih i volite ih.

Emanuela

Ne želim živjeti bez roditelja. Sva su djeca zaslužila imati roditelje. Ja imam najboljeg oca koji me voli i pokazuje mi ljubav, sreću, veselje i  radost. Redovito me vodi na koncert Halida Bešlića. Majku volim najviše na svijetu i pomažem joj u kući voditi domaćinstvo.

Ana

Roditelji, poštujte svoju djecu. Imajte ljubavi prema njima. Ne smijete ih napuštati, mada znam da ima i takvih roditelja. Puno čitam novine pa vidim da roditelji ostavljaju djecu pred domom. Sva su djeca zaslužila topli obrok, obrazovanje, samo to se djeci slabo pruža.

Goran

Roditelji, morate brinuti o svojoj djeci, odgajati ih, čuvati, maziti, paziti  i kupati. Trebate ih naučiti higijeni.

Sanja

Dječji tjedan tradicionalna je godišnja akcija i aktivnost posvećena djeci. Svojim programskim sadržajima i akcijama Dječji tjedan svake godine obuhvaća najviše djece i odraslih u gradovima i općinama gdje djeluju osnovna Društva Naša djeca (DND)

Uvijek se održava u punom tjednu listopada i traje sedam dana. Ove godine Dječji tjedan počinje 6. listopada 2014. (ponedjeljak) Međunarodnim danom djeteta, a završava u nedjelju 12. listopada 2014.

Trajni ciljevi Dječjeg tjedna i ove su godine:

• usmjeriti pozornost najšire javnosti prema ostvarivanju prava, potreba i aktivnosti s djecom i za djecu,

• organizirati u tim danima posebne i prigodno odabrane igre, priredbe i stvaralačke aktivnosti djece i za djecu,

• pokrenuti nove akcije od šireg značaja za razvoj i odgoj djece,

• poticati volonterski društveni i stručni rad odraslih s djecom, te i aktivnu participaciju djece u aktivnostima lokalne zajednice i šire.

Za moto Dječjeg tjedna 2014. koristit će se lijepa i prepoznatljiva poruku kojima se odražava odnos odraslih prema djeci:

• Ljubav djeci prije svega te da se dodatno u javnosti ističe i poruka, koja izražava glas djece: