Dječje kazalište Branka Mihaljevića: Festival učeničkih igrokaza "POZOR! Plivamo na sceni" [2015.]
Autor: Katarina Antolašić, 23. 3. 2015.

19. ožujka 2015. s početkom u 18 sati sudjelovali smo u brojnim nastupima osnovnih škola grada i županije u sklopu Festivala učeničkih igrokaza „POZOR! Plivamo na sceni“ u Dječjem kazalištu u Osijeku. Četvrtu godinu festival se organizira povodom Svjetskog dana kazališta za djecu i mlade te Svjetskog dana lutkarstva. Na festivalu je sudjelovalo 72 učenika iz sedam osnovnih škola a održano je osam petominutnih igrokaza.

MENTORICA: Klaudija Banjeglav
GLUMCI: Matej Ribičić, Emanuela Kovačević, Klaudio Opuvačić, Lucija Matanović, Nives Adamović, Katarina Šimić, Marko Lukanović
KRATAK SADRŽAJ: Znate li priču o Pepeljugi? Naravno da svi znaju: ona živi sa zlobnim polusestrama i maćehom, po cijele dane obavlja teške poslove i želi ići na dvorski bal. Može li njezina želja postati stvarnost? Mi vjerujemo da sve može biti stvarnost i zato volimo ovu bajku.