Autor: Katarina Antolašić, 7. 5. 2015.

Više od 160 sudionika plesalo je na prvoj plesnoj smotri „Veseli ritam pokreta“ koju su zajednički organizirali Valpovačke mažoretkinje, Turistička zajednica Grada Valpova i Ustanova za kulturne djelatnosti Ante Evetović Miroljub iz Valpova

Na ovoj smotri, koja je organizirana u povodu Svjetskog dana plesa, na otvorenoj je pozornici nastupilo 15 plesnih sastava. Pored mažoretkinja nastupile su plesne grupe Dječjeg vrtića Maza i Moj Bambi i Osnovne škole Matije Petra Katančića iz Valpova, plesna skupina iz osnovne škole Ivana Kukuljevića iz Belišća, Plesna skupina Korak-SB iz Slavonskog Broda, Plesni klub Kick, Plesna skupina Ivančice iz Ivanovaca, Pahuljice iz Kneževih Vinograda, Zumba rekreacijski klub iz Donjeg Miholjca te naši učenici. Sav prihod od prodaje video snimke prve smotre „Veseli ritam pokreta“ bit će namijenjen našem Centru.