Autor: Unknown , 19. 10. 2015.

Naš Centar se ove godine uključio u veliki svjetski projekt Šafran čiji je cilj upoznati mlade s temom Holokausta i podići svijest o opasnostima diskriminacije, predrasuda i nesnošljivosti.

Projekt Šafran je cjelogodišnja aktivnost koja započinje sadnjom šafrana u jesen, a žuti cvjetovi se pojave krajem siječnja ili u veljači, u vrijeme obilježavanja Međunarodnog dana sjećanja na Holokaust. (27. siječnja) Kada se ljudi dive cvijeću, djeca mogu objasniti što predstavlja. Žuti cvjetovi podsjećaju na žute Davidove zvijezde koje su Židovi bili prisiljeni nositi pod nacističkom vlašću. Iste zvijezde je nosilo i milijun i pol židovske djece koja su stradala u Holokaustu i ovaj projekt je posvećen primarno sjećanju na njih, kao i sjećanju na ostalu djecu koja su stradala za vrijeme nacističkog režima.

Šafrani su posađeni u srijedu 14. listopada u zimskom vrtu Centra i naša djeca će sadnjom i brigom o ovom cvijeću, kao i aktivnim sudjelovanjem u radionicama i prezentacijama tijekom trajanja ovog projekta kontinuirano učiti o važnosti tolerancije i poštovanja.