Dana 16. studenoga obilježili smo Međunarodni dan tolerancije.

Ove školske godine, kao i nekoliko prethodnih, družili smo se s učenicima, nama susjedne, Osnovne škole Augusta Šenoe.

Učenici razredne nastave našeg Centra sa svojim učiteljicama i asistenticama posjetili su susjednu nam školu i sudjelovali u zajedničkim aktivnostima s njihovim trećim razredima.

Na početku druženja učenici domaćini pružili su nam dobrodošlicu isječkom iz plesno-glazbene predstave Šuma Striborova. Potom su i naši učenici pokazali svoje glazbeno-plesne sposobnosti izvodeći recitaciju Kesten.

Nakon uvodnih glazbeno-plesnih predstavljanja prešli smo na sportske aktivnosti. Njihove učiteljice osmislile su poligon spretnosti u kojem su sudjelovali svi učenici obaju škola u mješovitim skupinama. Zajedničkim snagama prolazili su poligon pomažući jedni drugima i veseleći se pobjedi.

Zajedničko druženje završili smo pokušavajući poštovati pravila komunikacijskog kruga. Na taj način uspješno smo proveli nekoliko zajedničkih aktivnosti uključujući pozdravne pjesmice uz ritmizaciju dijelovima tijela, dramatizaciju pjesmice Kukunka  te igru padobranom iz projekta Veronika.

Pri povratku u školu organizirali smo kreativnu radionicu i zajedničko druženje. Na taj smo način upotpunili obilježavanje Međunarodnog dana tolerancije.