Autor: Unknown , 24. 3. 2017.

U okviru međunarodne partnerske suradnje dviju ustanova, učenici i djelatnici Centra za odgoj i obrazovanje „Ivan Štark“ ugostili su 21. ožujka 2017. delegaciju učenika i djelatnika posebne škole „Bajai Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Kollégium, Egységes Pedagógiai Módszertani Intézmény és Gyermekotthon“ iz mađarskog grada Baje.

Povod njihova dolaska bilo je  zajedničko obilježavanje 1848. godine, odnosno prisjećanje na dane revolucije koja je te godine buknula u većini europskih država, pa tako i u Mađarskoj i Hrvatskoj.

Mađarski su učenici izveli prigodni program. Nakon polaganja vijenca, program obilježavanja je završio pjesmom „Neka cijeli ovaj svijet“ u izvedbi benda Centra „Ivan Štark“.

Cilj ovoga posjeta je razvijanje dobrih odnosa i prijateljstva između dviju sličnih ustanova te njegovanje povijesne baštine i tradicije naroda dviju susjednih država.