Autor: Ljiljana Karanović, 31. 5. 2017.

Skupina modelara našeg Centra pod stručnim vodstvom učiteljice tehničke kulture Angeline Zdravčević uspješno je prošla gradsku i županijsku smotru u natjecanju 'Modelarska liga'. To im je omogućilo da nastupe na državnoj razini Modelarske lige koja se održala 26., 27., i 28. svibnja 2017. god. u Nacionalnom centru tehničke kulture u Kraljevici.

U Kraljevici su nas predstavljali učenici 6. razreda: Darko Mahnjec i Luka Prekodravac. U teškoj konkurenciji od 24 ekipe iz redovnih škola i 5 ekipa učenika s teškoćama, te sa zadatkom jednake težine, naši modelari su ostvarili sjajan uspjeh i osvojili sjajno 1. mjesto u kategoriji djece s teškoćama. Za nagradu su dobili stroj za rezanje meke šperploče "Unimat".