Autor: Unknown , 11. 10. 2017.

U Zadru je održana 29. Državna smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske, od 3. do 6. listopada 2017. Naša Učenička zadruga „Ivan Štark“ plasirala se na županijskoj smotri kao predstavnica Osječko-baranjske županije za sudjelovanje na državnoj smotri. Ispred Učeničke zadruge  izabrani su učenici koji su sudjelovali i na županijskoj smotri, Marija Ćurić  i Tin Barbarić  te učiteljice  voditeljice Maja Madunić i Katica Rogač.

Sama manifestacija se može ocijeniti kao mjesto gdje se čuvaju bogatstvo i ljepota tradicije, prezentiraju  najbolja postignuća pojedinih učeničkih zadruga, usvajaju nove ideje,  razvija stvaralaštvo te širi pozitivno i prijateljsko ozračje. I zato, sudjelovati na ovakvom događanju ima posebno značenje za sve zadrugare.

Svim sudionicima je omogućen obilazak  starog  povijesnog  dijela Zadra, koji se nalazi na poluotoku uz stručno vođenje vodiča, te upoznavanje njegovih znamenitosti (Crkve, Pozdrav  suncu, Morske orgulje, Narodni trg, Forum, Perivoji, Trg pet bunara...). Zainteresirani su se mogli okušati u raznim kreativnim pokaznim radionicama. Za sve sudionike je nakon večere organizirano zabavno veče uz druženje, bogatu ponudu tradicijskih slanih i slatkih jela koje su sudionici/zadrugari donijeli sa sobom.

Nakon podjele zahvalnica, pohvalnica i priznanja Smotra je službeno zatvorena  te  najavljena iduća koja će se održati u Vinkovcima 2018. godine, a nadamo se da će se uspjesi naše zadruge nastaviti i da ćemo i tamo sudjelovati!