Autor: Unknown , 27. 9. 2022.

Ove školske godine nastavili smo s projektnim aktivnostima. Vrlo značajan projekt u koji je naš Centar uključen je ATTEND,( eng. kratica za Assistive Technology in Education) - „Podrška ostvarenju jednakih mogućnosti u obrazovanju za učenike s teškoćama u razvoju.“ Projekt traje od 1. srpnja 2021. godine do 30. travnja 2024. godine. Pri prvim koracima utvrdili smo potrebe našeg Centra vezano za asistivnu tehnologiju, iz ponuđenog kataloga naručili smo opremu za pojedine učenike i razrede sukladno potrebama. U iščekivanju željene opreme veći broj djelatnika Centra prošao je prvu edukaciju pod nazivom: „ Učinkovita komunikacija kao preduvjet uspostave učinkovitih odnosa“. Edukacija je održana 1. 9. 2022. godine od 8 do 12 sati. Projektni partneri s Fakulteta elektrotehnike i računarstva i Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta educirali su nas i pripremili materijale dostupne na stranicama projekta.