Autor: Maja Radoš-Bučma, 4. 10. 2022.

Centar za odgoj i obrazovanje "Ivan Štark"  sklopu CARNET-ovog projekta ATTEND opremljene tzv. asistivnom tehnologijom nastavlja s aktivnostima

Od prošle školske godine naša ustanova je uključena u CARNetov prjekt ATTEND - podrška ostvarenju jednakih mmogućnost u obrazovanju učenika s teškoćama u razvoju kojemu je cilj opremanje ustanove suvremenom asistivnom tehnologijom. Primjena asistivne tehnologije u radu s djecom s teškoćama u razvoju od iznimnog je značaja jer pruža mogućnosti boljeg učenja, veće socijalizacije i uključenosti u društvo.

U Projekt ATTEND su uključene 34 ustanove s područja RH, a pored ustanova koje sudjeluju u projektu krajnji korisnici projekta su i odgojno obrazovni djelatnici u ustanovama te posredno učenici i njihovi roditelji. Projektom su planirane brojne radionice i predstavljanja primjera dobre prakse, kako islandskih partnera, tako i hrvatskih ustanova koje su do sada imala iskustva u radu s asistivnom tehnologijom.

Naime, CARNET će do travnja 2024. godine provoditi projekt u partnerstvu sa Edukacijsko rehabilitacijskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu i Fakultetom elektrotehnike i računalstva Sveučilišta u Zagrebu, uz sudjelovanje islandskih partnera - Odjela za obrazovanje i mlade grada Reykjavika.