COO "Ivan Štark" u statusu Eko škole sudjeluje u svjetskom projektu Running out of time
Autor: Maja Radoš-Bučma, 19. 10. 2022.

Ove jeseni kreće štafetna utrka pod nazivom Vrijeme nam istječe - Running Out of
Egiptu (grad domaćin COP27) koja će trajati 38 dana i noći i biti će to najduža
neprekinuta štafetna utrka ikada održana. U središtu ovog događaja su mladi ljudi u školama diljem svijeta. Cilj je da se na COP27 dođe uz podršku velikog broja mladih čiji se glasovi ne mogu zanemariti. U tom velikom broju mladih glasova biti će i glasovi učenika i djelatnika COO "Ivan Štark", a  sve uz vodstvo i organizaciju voditeljice Eko škole, edukacijske rehabilitatorice Klaudije Ćurković.

KRENULA je najduža štafetna utrka na svijetu #RunningOutOfTime na koju se u skladu s mogućnostima uključilo i naš Centar za odgoj i obrazovanje "Ivan Stark".
S obzirom da nam je najbliža ruta koja prolazi kroz Hrvatsku Slavonski Brod. Šaljemo podršku i poruku u skladu s našim mogućnostima.
Vrijeme nam istječe - Running Out of Time je 7767 km duga neprekidna štafetna utrka od Glasgowa (domaćin COP26) do Sharm el-Sheikha (domaćin COP27) trajat će 38 dana i noći i bit će najduža neprekinuta štafetna utrka ikada održana, a organizirana radi promocije borbe protiv klimatskih promjena!
Tisuće trkača i biciklista sudjelovat će u ovoj utrci kako bi 7767 km dugom rutom, koja se sastoji od 700+ (uglavnom 10 km dugih) etapa te prolazi kroz 18 zemalja, prenijeli štafetu s klimatskom porukom mladih upućenu svjetskim čelnicima koji će se okupiti na Konferenciji Ujedinjenih naroda o klimatskim promjenama - COP27. Pod nazivom Vrijeme nam ističe - Running Out of Time štafetna utrka od Glasgowa u Škotskoj (grad domaćin COP26) do Sharm el-Sheikha u Egiptu (grad domaćin COP27) trajat će 38 dana. Štafeta je započela 30. rujna 2022., a kroz Hrvatsku će proći 19. i 20. listopada. Utjecaj klimatskih promjena na naš planet najviše će osjetiti mladi i buduće generacije. Poruku hrvatske djece i mladih prenijet će polaznici Ekoškola od Bregane do Slavonskog Broda!
Pomozite nam ovu poruku prenijeti svjetskim čelnicima na COP27 tako što ćete svojim glasom poduprijeti poruku koju štafeta prenosi!
Pročitajte i podržite poruku https://running-out-of-time.com/message/
#COP26 #COP27 #ClimateEducation #ClimateAction #RunningOutOfTime #RelayToCOP27 #CarryTheBaton #TheClimateRelay #Glsgow2Sharm