Autor: Administrator , 9. 12. 2022.

Milenijsko natjecanje je natjecanje iz kreativne industrije, čije je cilj potaknuti mlade svih obrazovnih razina u stvaranju kulturnih i kreativnih rješenja kojima se razvijaju stvaralačke i suradničke vještine, nadahnute temom glagoljice, mitologije i vodikom u europskim prostorima.Na 4. Miljeniskom natjecanju iz kreativne industrije, koje se održalo od 30. studenog do 2. prosinca, sudjelovalo je više od 569 natjecatelja iz pet država.

Učenici COO „Ivan Štark“ sudjelovali su u tri tima.

BOJE MITA  čije su voditeljice Ivana Lončarić i Lidija Radić, sa učenicima Adriano Barušić, Leon Majdenić i Marijan Gazdiće, osmislili su bojanku za djecu i odrasle na temu slavenske mitologije.

TAKTILNA GLAGOLJICA, voditeljica je Adila Nišlić Topalčević , sa učenicima Andrej Kanižaj Dragić, Ivan Madunić i Josipa Madunić, osmislili su didatktički materijal „“Kreativni montessorijevci“ od brusnog papira da bi učenici kroz igru upoznali glagoljicu. Tim je osvojio treće mjesto sa svojom kreativnom idejom u kreativnoj industriji.

PIROGRAFOM DO GLAGOLJICE. Voditelj tima je Vlado Miškovič , učenici: Gabrijel Žarić, Petar Zovko i Nikolina Milošević.