Autor: Administrator , 28. 2. 2023.

Svake zadnje srijede u veljači obilježava se Dan ružičastih majica kao Nacionalni dan borbe protiv nasilja nad vršnjacima. Ove godine taj dan je bila srijeda, 22.2. Iako su učenici bili na drugom dijelu zimskih praznika, nismo zaboravili obilježiti ovaj važan dan nakon povratka učenika s odmora u školu. Učenici predmetne nastave, u okviru kurikulumskih sadržaja, proveli su aktivnosti u kojima su se informirali o nenasilnoj komunikaciji, vršnjačkom nasilju, ali su učili i o primjerenim načinima ponašanja u socijalnim odnosima i komunikaciji te razvoju suradnje, podrške, tolerancije i načinima traženja podrške za sebe. Nakon edukativnog video sadržaja, učenici su pročitali poruke o nenasilju koje su napisali na „ružičaste majice“ izrađene od kolaž papira te ih izložili u prostoru škole.