Autor: Administrator , 18. 4. 2023.

Ove godine, od 12. do 15. travnja, održavala se Konferencija edukacijskih rehabilitatora u Vodicama. Organizator konferencije je Savez edukacijskih rehabilitatora Hrvatske, uz podršku Hrvatske komore edukacijskih rehabilitatora, Edukacijsko rehabilitacijskog fakulteta u Zagrebu, Fakulteta elektrotehnike i računarstva u Rijeci. Konferencija se organizira dva puta godišnje i okuplja veliki broj stručnjaka edukacijskih rehabilitatora i drugih srodnih profila. Na konferenciji se kroz plenarna izlaganja dobiju informacije o teorijskim dostignućima naše prakse, ali i o najnovijim znanstvenim istraživanjima. Nakon plenarnog izlaganja slijede prezentacije kolega o svojim stručnim i praktičnim radovima koje čine neprocjenjivo bogatstvo ove konferencije te uvijek daju priliku za nove ideje i mogućnosti primjene u osobnom radu. Djelatnici Centra Ivan Štark dali su svoj aktivni doprinos na ovoj konferenciji  podijelivši svoja teorijska i praktična znanja i iskustva sa izuzetno velikim auditorijem kolega iz struke. Na ovoj konferenciji prezentirana su tri stručna rada kolega iz našeg Centra i time je Centar Ivan Štark dao svoj doprinos ovom događaju. Pored navedenog, na ovoj konferenciji je upriličena i dodjela nagrade "Prof.Tomislav Špoljar".
Nagrada se dodjeljuje za izuzetne doprinose razvoju edukacijsko-rehabilitacijske teorije i prakse. Ove godine, nagradu "Prof.Tomislav Špoljar" za životno djelo dobila je bivša ravnateljica Centra Ivan Štark, gospođa Edit Lemal, što može biti samo ponos našem Centru i našem gradu.
Kroz tri dana proljetnih praznika za učenike, naši djelatnici su u radnoj atmosferi nesebično dijelili svoja iskustva rada u našem Centru, ali i učili od drugih kolega te se na nastavu vraćaju oplemenjeni novim znanjima i idejama čija implementacija u našu praksu tek slijedi.